Idea Opieki Hospicyjnej

Opieka paliatywna dąży do poprawy jakości życia osób nieuleczalnie chorych poprzez leczenie objawowe, łagodzenie bólu i innych objawów zaawansowanej choroby, takich jak duszność, zaparcia, wymioty, owrzodzenia. 

Świadczenia dla pacjentów ubezpieczonych, realizowane są bezpłatnie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Opieka w Poradni Medycyny Paliatywnej (ambulatoryjnie) odbywa się w formie porad lekarskich, jak również wizyt pielęgniarskich i psychologicznych w ambulatorium lub w domu pacjenta. 

Wizyty domowe lekarza w Zespole Domowej Opieki Paliatywnej odbywają się przynajmniej 2 razy w miesiącu natomiast pielęgniarki odwiedzają pacjenta 2 razy w tygodniu. Częstotliwość wizyt ustalana w zależności od potrzeb chorego. Chory może także skorzystać ze wsparcia psychologa oraz zabiegów rehabilitacyjnych.

Oferujemy bezpłatną i kompleksową opiekę nad chorym w warunkach domowych świadczoną przez wykwalifikowany zespół terapeutyczny, w skład którego wchodzą lekarz, pielęgniarka, psycholog oraz fizjoterapeuta. 

W ramach opieki wykonywane są działania lecznicze i pielęgnacyjne, mające na celu eliminację lub ograniczenie objawów chorobowych.