Wolontariat

Jeśli poszukujesz miejsca, w którym będziesz mógł pomagać innym, a Twój czas i umiejętności przyczynią się do zrealizowania marzeń o powrocie do zdrowia i godnego, lepszego życia – zapraszamy do nas!

Jeżeli chcesz zrobić coś z potrzeby serca dla innych, cieszymy się, że do nas trafiłeś. Organizujemy wspólne przedsięwzięcia, aby nasi podopieczni mogli cieszyć się życiem, dzięki obecności drugiego, życzliwego człowieka koło siebie. Czasem zwykłe ?dziękuje? jest więcej warte niż najlepsze wynagrodzenie.

Wolontariat to także możliwość zdobycia cennego doświadczenia, poznania swoich talentów, nawiązania nowych więzi przyjacielskich, a także zwiększenia własnej wartości i odkrycia samego siebie.

Jeśli tylko pragniesz czynić dobro, na pewno znajdziesz u nas odpowiadającą sobie formę aktywności – w naszym hospicjum działają dwa rodzaje wolontariatu, których celem jest zapewnienie naszym podopiecznym pomocy na jak najwyższym poziomie.


Pomoc naszym podopiecznym oraz udział w budowaniu naszego zespołu mogą być Twoim udziałem w niesieniu wsparcia i uszczęśliwianiu innych! Każdy wolontariusz bezpośrednio przyczynia się do wsparcia nie tylko terminalnie chorego, ale także jego rodziny. Do głównych zadań osób pomagających należy wsparcie przy drobnych pracach porządkowych, robienie zakupów, wspólne spacery, pielęgnacja, a także karmienie chorego.Największą pomocą dla naszych podopiecznych jest jednak sama obecność – możliwość rozmowy, potrzymania za rękę, a nawet zwykłe wspólne milczenie.

Jeśli nie wciąż się zastanawiasz – skontaktuj się z nami. Oferujemy spotkania z naszymi psychologami, koordynatorami wolontariatu, a także liczne kursy i staże z opieki paliatywnej i hospicyjnej, dzięki którym każdy może przekonać się, czy jest na to gotowy.

Warto zaznaczyć, że dzielenie się cząstką siebie niesie ze sobą wiele korzyści, rozpoczynając od licznych szkoleń, zawierania przyjaźni i wielu nowych kontaktów, otrzymywania profitów w postaci zdobytego doświadczenia, aktywnie spędzonego czasu? Nic jednak nie wynagradza naszych starań tak bardzo jak bezcenne uśmiechy na twarzach osób potrzebujących wsparcia.


Jeśli pragniesz zostać wolontariuszem, ale ogranicza Cię czas i nie jesteś w stanie regularnie odwiedzać potrzebujących, przygotowaliśmy specjalną formę niesienia pomocy – wolontariat akcyjny. Jeśli tylko pragniesz czynić dobro dla bliźnich, na pewno znajdziesz u nas odpowiadającą sobie formę aktywności ? pomoc naszym podopiecznym, praca z współpracującymi z nami firmami i organizacjami, jak i udział w budowaniu naszego zespołu mogą być Twoim udziałem w niesieniu wsparcia i uszczęśliwianiu innych!

Wszystkim osobom z wielkimi sercami proponujemy między innymi:

– działalność związaną z promocją i reklamą naszego hospicjum,
– akcje promocyjne w internecie i mediach społecznościowych,
– organizację imprez, koncertów i zbiórek pieniężnych,
– wolontariat przy pracy biurowej,
– kreatywne czynności związane z nagrywaniem filmików, tworzeniem plakatów, wizytówek oraz ulotek,
– realizację pomysłów własnych.


Poszukujemy ludzi dobrej woli, bez względu na wiek, wykształcenie czy pochodzenie do pracy w charakterze wolontariatu.
 Jeżeli chcesz zrobić coś z potrzeby serca dla innych osób niepełnosprawnych, starszych, samotnych, potrzebujących pomocy w czynnościach życia codziennego, cieszymy się, że do nas trafiłeś.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody i narzędzia pracy. Profesjonalizm i wzajemne zrozumienie w grupie pracowników oraz wolontariuszy stanowią dla nas jedną z cegiełek w wielkim zamku pełnym zaangażowania i pragnień o spełnianiu marzeń naszych podopiecznych. Jeśli więc pragniesz poszerzać swoje umiejętności, zdobywać doświadczenie, poznawać nowych i ciekawych ludzi – zapraszamy do nas!